audiobooki
Czy można czytać przez słuchanie?

Czy można czytać przez słuchanie?

Pewnie nie ma możliwości przeczytać wszystkich książek godnych uwagi. Zwykle głównym powodem jest brak czasu. A gdyby tak w czasie gotowania czytać książkę, albo zagłębić się w lekturze prowadząc samochód? Wydaje się to nieprawdopodobne. Jednak z pomocą w takich sytuacjach przychodzą audiobooki. Są to książki do słuchania, czyli nagranie głosowe odczytywanych książek. Takie rozwiązanie pozwala przeczytać nową książkę podczas wykonywania innych czynności.

Audiobook wygoda i przyjemność.

Oczywiście nie trzeba słuchać audiobooków tylko wtedy, kiedy wykonuje się inną pracę. Może to być umilenie chwili relaksu na kanapie. Audiobooków można słuchać w samotności, albo z rodziną czy przyjaciółmi. Do tego celu przydatne są smartfony, komputery, czy tablety, albo odtwarzacze mp3. Można użyć głośnika albo słuchać przez słuchawki. Krótko mówiąc możliwości jest mnóstwo. Każdy odnajdzie wariant wygodny i przyjemny dla siebie.

Nowa odsłona znanej książki

Dzięki audiobookom być może znana, przeczytana wiele razy książka nabierze nowego znaczenia. W ten sposób poprzez interpretację czytającego można odkryć nowe nieznane treści i spojrzenie na ten sam temat. Poza tym audiobooki często są nagrywane przez osoby znane. Może to być dodatkowy atut takiej formy książki. 

Audiobook to pomysł na miły prezent

Taka wersja książki może też stanowić bardzo dobry prezent dla bliskiej osoby. Nawet ktoś, kto nie przepada za czytaniem może w ten sposób poznać ciekawą, wartościową książkę. Można więc podarować bliskim taką lekturę, a przy okazji zachęcić ich do czytania.

Audiobooki dostępne np. na Taniej Książce są na rynku wydawniczym już od dość dawna. Ciągle powstają nowe nagrania, nowe książki otrzymują kolejne życie w tej wersji. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej książki, zwłaszcza w sytuacji gdy nie da się jej przeczytać w klasycznym wydaniu. Nie ma obaw, że wyprą one tradycyjne pozycje, jednak z pewnością są wartościowym i przydatnym rozwiązaniem dla wielu moli książkowych. Warto sięgać po książki w każdej postaci.